باد یمانی

اول: استفاده از پارک ناکارآمد شهید سایانی در طرح جدیدی که نشانه ای از حمایت فرهنگی ورزشی بانوان است نکته ی جالبی بود.
یک پارک با حصارهای آبی مخصوص بانوان؟ اما اختصاص داشتن آن به خانم ها هنوز برای بسیاری از آقایان جا نیفتاده است، البته که این طرح جدید التاسیس است اما مردان گرامی نمی توانند دست کودکان بازیگوششان را بگیرند و برای بازی به پارکی مراجعه کنند که دیگر خصوصی شده است.

دوم: بعد از تشخیص جنسیت توسط نگه بان ، اولین پلاک کارتی که در پارک به چشم میخورد فلشی به سمت رختکن است!!!
یعنی می توان به ایمن بودنش اعتماد کرد؟

سوم: آن قسمت از سلامتی جسمانی که در گرو ورزش کردن است و به دلایل زیادی از جمله محدودیت هایی که برای خانم ها وجود دارد،از آنچنان اهمیتی برخوردار نبود. پس می توان در اجرای این طرح رضایتی را در چشمانشان خواند.

چهارم: یک جنبه ی خیلی مثبت این پارک استفاده و نگه داری صنایع دستی بانوان هنرمند این استان است. آنها می توانند در چهار غرفه ای که برای نگه داری این هنرهای ماندگار تعبیه شده است، صنایعی که برایش وقت میگذارند و برای تهیه اش زحمت می کشند عرضه کنند.

پنجم: قسمت دیگری از پارک اختصاص داده شده است به زمین های بسکتبال، والیبال، هندبال و پیستی برای اسکیت رانان و همچنین مسیری برای انجام ورزش مادر و دوچرخه سواری...
جالب اینجاست که برای استفاده از مسیر دوچرخه سواری قول بر این شده است که تعدادی دوچرخه نیز تهیه نمایند.

و در آخر این قدم بزرگ در جهت حمایت از بانوان استان آغاز راهی برای مشارکت و حضور بانوان در فعالیت های فرهنگی و ورزشی استان است. به امید آنکه تداوم داشته باشد.

نوشته شده در دوشنبه 10 فروردین‌ماه سال 1388ساعت 03:39 ب.ظ توسط من یمانی| 2 نظر|

Design By : Night Melody